#KobietyKobietom

#KobietyKobietom

Kobiety Kobietom to cykl spotkań dla kobiet, których jestem inicjatorką i organizatorką. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu w różnych częstochowskich kawiarniach. Do współpracy zapraszam inspirujące kobiety, które z innymi kobietami dzielą się swoją wiedzą, czasem i energią.

W spotkaniach może wziąć udział każda kobieta, ogranicza nas tylko powierzchnia kawiarni. Na każde spotkanie odbywają się zapisy poprzez wiadomość SMS lub przez messenger. Wszelkie informacje pojawiają się na moim Facebooku na około 10 dni przed spotkaniem.

Kobiety Kobietom służą swoją wiedzą

W czasie spotkań #Kobiety Kobietom nie boimy się tematów tabu. Dlatego w okolicach Walentynek gościłam psycholożkę i seksuolożkę, Katarzynę Mazan-Jacko i fizjoterapeutkę uroginekologiczną, Karolinę Jarzębowską. Rozmawiałyśmy o seksie i miłości.

Ponadto, przepyszne czerwone makaroniki dla każdej uczestniczki upiekła Sandra Kubiak, która prowadzi pracownię cukierniczą Tarciarnia.

W styczniu 2022 roku gościnią spotkania była zielarka, Agata Zaskórska, która opowiedziała nam o rozgrzewających naparach i rozgrzewającym działaniu niektórych roślin. Następnie wspólnie zrobiłyśmy naturalne, pachnące sole do kąpieli.

Poranne spotkanie było okazją do zaproszenia psychodietetyczki, Joanny Naumowicz, która rozwiała wiele naszych wątpliwości odnośnie śniadań. Następnie razem zjadłyśmy śniadanie wspólnie celebrując poranek.

Spotkanie rozpoczęło się delikatnym treningiem jogi poprowadzonym przez Adę Mazur w cudownym miejscu o wymownej nazwie Harmonia Ciała.

Spotkanie wiosenne dotyczyło porządków w domu, głowie i w ciele. Michalina Suliga opowiedziała o wprowadzaniu w życie idei zero waste i podarowała każdej uczestniczce naturalne, ręcznie robione przez siebie mydełko.

Ponadto, miałam przyjemność ponownie zaprosić Agatę Zaskórską – zielarkę, która mówiła o oczyszczaniu ciała przy wsparciu roślin i baniek ogniowych.

O porządkach w szafie i idei sklepu charytatywnego opowiedziała Małgosia z Fundacji Rething.

Kobiety Kobietom inspiracją

Spotykamy się w różnych częstochowskich kawiarniach. Nasze spotkania są pełne dobrej energii i życzliwości. Dlatego też, wiele uczestniczek to stałe bywalczynie. Ponadto, zdarza się, że odwiedzają nas cudowne kobiety z innych miast, mniejszych miejscowości lub z zagranicy, kiedy odwiedzają kogoś znajomego w Polsce. Często zdarza się, że na kolejne spotkania uczestniczki zapraszają inne ważne dla siebie kobiety, dlatego nasza społeczność pełna jest sympatii przyjaciółek, sióstr, cioć, mam i córek.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet uświetniła wizażystka Marta Kowalik, która uczyła nas malować równą kreskę na powiece.

Ponadto, Kasia i Ania – brafitterki zwróciły naszą uwagę na odpowiedni dobór bielizny i konieczność samobadania piersi.

To spotkanie, jak kilka innych uwieczniła dla nas fotografka – Patrycja Skoczylas.

Majowe spotkanie to temat dotyczący emocji i tego, jak ważne jest ich okazywanie, rozpoznawanie i nazywanie.

Przede wszystkim uczyłyśmy się, jak naturalnymi metodami wspierać dbanie o naszą twarz dzięki wiedzy Sandrine Sterczewskiej – Plebanik.

Jak widzicie, Kobiety Kobietom to cudowna przestrzeń życzliwości, gdzie kobiety inspirują się i wspierają wzajemnie. Zapraszam, jeśli chcesz do nas dołączyć. A jeśli podobał Ci się ten tekst, może zechcesz także poczytać o moich propozycjach książek? Możesz to zrobić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *