Miejsca

Ziołowy Zakątek – miejsce z duszą

Ziołowy Zakątek to niewątpliwie miejsce z duszą. Napisać o nim, że to obiekt agroturystyczny, to za mało. To miejsce spokojne i wyciszające, z dala od zgiełku miasta, ale w sezonie potrafi tu być gwarno. Zielony, pachnący, piękny i kojący. To cudowne miejsce znajdziemy w miejscowości Koryciny w południowej części Podlasia.

Architektura

Zabudowania na terenie Zakątka to drewniana architektura, charakterystyczna dla tego regionu. Możemy podziwiać stary młyn typu Koźlak, drewniany kościółek, plebanię, chaty i ciekawe budynki karczmy i dworku. Możemy wynająć pokój w większym budynku lub cały domek.

Przejście do ogrodu botanicznego.
Biały Dworek

Zioła

Zioła są motywem przewodnim na całym terenie Ziołowego Zakątka. Przechadzając się alejkami, czujemy zapach ziół lub kwitnących kwiatów. Możemy tu spotkać 1500 odmian popularnych roślin leczniczych i aromaterapeutycznych. Rosną tu również gatunki objęte ścisłą ochroną i rośliny bardziej egzotyczne. Zioła rosną wzdłuż ścieżek i suszą się w budynkach. Stanowią dekoracje w starych chatach i przyprawy serwowanych dań. Tworzą klimat tego miejsca, ale są także składnikiem naturalnych herbat, przypraw i kosmetyków Dary Natury, które można kupić w tutejszym sklepie zielarskim.

W sklepie zielarskim.

Zwierzęta

Na terenie Ziołowego Zakątka jest duża farma, czym dzieciaki są zachwycone. Konie, krowy, świnie, kozy, ptactwo. Jest co robić i kogo podglądać. Gęsi i kaczki drepczące ścieżkami Zakątka dodają uroku temu miejscu.

W zakątkowej zagrodzie.
Stodoła.

Ziołowy Zakątek dla dzieci

Ziołowy Zakątek to idealne miejsce na weekend z dzieciakami. Jak wspomniałam wyżej, dzieci są zachwycone dużą farmą. Na terenie jest także drewniany plac zabaw i… plac zabaw na sianie. Nie muszę wspominać, jak reagują najmłodsi na racuchy i naleśniki w ofercie śniadaniowej, prawda?

W sezonie odbywają się warsztaty zielarskie. Można wykonać swoje mydełko lub kulę do kąpieli, obrazek ziołowy lub inne kreatywne dzieła. Warsztaty można zorganizować dla grupy lub indywidualnie dołączyć do już powstałej grupy warsztatowej. Fajna sprawa! My niestety byliśmy przed sezonem, więc nie udało nam się skorzystać z opcji warsztatów, ale za to mogliśmy podglądać w pracowni, pana rzeźbiącego w kamieniu.

Zabawa w piasku? Nudy. Zabawa w sianie to jest to!

Ziołowy Zakątek dla dorosłych

Dorośli też znajdą coś dla siebie. Na terenie Zakątka można skorzystać z zabiegów w Ziołowym SPA, można wynająć rowery, spróbować w Karczmie regionalnych piw lub czytać książkę w pniu drzewa. Koryciny stanowią też dobrą bazę wypadową do zwiedzania tej części Podlasia.

Ziołowy Zakątek można zwiedzać bez noclegu, więc warto wpisać to miejsce na listę miejsc do odwiedzenia na Podlasiu. . Więcej informacji na stronie Zakątka. O innym miejscu z duszą Podlasia pisałam tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *